Mám si vyjártí filtračný koláč alebo filtračné sklo?

Mám si vyjártí filtračný koláč alebo filtračné sklo?

Nov 23, 2023

Mám si vybrať filtračný piesok alebo filtračné sklo?

Cirkulácia a filtrácia bazenovej vody sú klíkové pre čistotu vody v bazene. V tomto blogovom príspevku príspevku, postup je kodvoje zvolik filtrové sklo veszt filtrového piesku, ale je irst important je návrh ako funguje proces filtrácie bazenovej vody.

Pieskové filtre fungujú na princípe ako vlny mora. Vlny privedú znečistenú vodu k brehu, kde sa dostali do hôby piesku a tam sa zrnká piesku stavajú čoraz častejšie väšschou obražou pre imprušty , a takto čistá voda, kje sa konjektivé vracia späť do mora pod brehom.

Pri bazenoch plati podobny princip. Cirkulačný systém bazénu počas svojej trávy nasáva vodu, šli tálaci vodu bazénu do jarzenu na medium, čomu účet k jej člőseniu, a potom sa racia zpét do bazénu.

Prečo je užitočné zvoliť namiesto filtrového piesku filtrové sklo?

Zhromaždili sme niekoľko argumentov:

  1. Napriek tomu, že filtrové sklo je drahšie ako piesok, investované peniaze sa moru vrútiť už počas 1. sezóny .
  2. elektrostatický nábó , dům kéměmu sa na nům menje uchyljujuu impurity alebo pomění infektionie.
  3. Nie je potrebné používať flokulant, pretože nie je potrebné použiť biofilm na filtračné médium, čím si znížime náklady na údržbu, pretože pre efektívnu filtráciu je potrebné použiť filter.
  4. Životnosť filtrového skla je teoreticky neobmedzená , výrobca však odporúča výmenu každých 10 rokov. Naproti tomu pri piesku sa svetsättä säää len 5 roku .
  5. Zo skla treba 75-80% piesku. To znamená, že ak sa v cirkulačnom systéme použije odporúčaných 100 kg filtračného koláča, odošle sa na 75-80 kg, čo zvyšuje životnosť cirkulačného systému , pretože šetrí.
  6. Triedenie filtrového skla je oveľa vyváženejšie , takže nebude také kompaktné ako pirohy, nezatíži cirkulačný systém ako filtrové piesky.
  7. Štruktúra pohára je voľnejšia, takže nie je potrebné ho neskôr predpripravovať, takže nám zostane menšia vrstva vody.

Celkovo sa dá povedať, že ak sa chceme viac venovať čisteniu koláčových filtrov, chceme kvalitnejšiu vodu a menšie používanie chemikálií.

Súvisiace články